A csillagászatot általános iskolás koromban kedveltem meg, ahol Kocsis Antal földrajz tanárként sokat foglalkozott velem, mint tanítványával. Az ő észlelés központú szemlélete mind a mai napig irányt mutat számomra. Meghatározó élményt jelentett 1985-ben a Halley-üstökös megfigyelése, amely mellett a Jupitert és néhány kettőscsillagot is láthattam távcsövön keresztül. A nyolcvanas évek végén jelentek meg észleléseim az Albireoban, majd rövidesen a Meteorban is. Gimnazista koromban számos kettőscsillag észlelést végeztem egy 50/540-es Zeiss refraktorral, majd később egy 80/1200-es refraktorral és egy Mizárral.
A Meteor kettőscsillagok rovatának vezetésére Vaskúti György 1991-ben kért fel, amelyen azóta folyamatosan dolgozom. 1992-ben alakítottuk meg a Magyar Csillagászati Egyesület Kettőscsillag Észlelő Szakcsoportját, amelynek keretében eddig négyszer jelentettük meg a Binaryt, mint a kettősök észlelésével foglalkozó körlevelet. Jó kapcsolatot alakítottam ki külföldi társszervezetekkel, így a Francia Csillagászati Egyesület Kettőscsillag Szekciójának meghívására 1994-ben Nantes-ban és 1998-ban Strasbourgban tartottam beszámolót a tevékenységünkről. Viszonzásként 2000 szeptemberében Dr. Edgar Soulié Balatonfűzfőn tartott előadást. Meghívott észlelőként 1999 áprilisában a nizzai 50 cm-es refraktorral, majd egy év múlva a SZTE Celestron-11 reflektorával és ST-6 CCD kamerával végeztem kettős méréseket. 2001-ben felvettem a kapcsolatot Robert Argylével, a Webb Society Double Star Section vezetőjével és Dr. Brian Masonnal az USNO kettőscsillag projektjének irányítójával, amelynek eredményeképp Berkó Ernő CCD-s kettőscsillag méréseit felvették a Washington Double Star Catalogba. A tudományos ismeretterjesztés területén dolgozva 2002 februárjától a Veszprémi Egyetemen tanítom a "Bevezetés a csillagászatba" című tantárgyat. 2003 júniusában az USNO új kettőscsillagként jegyezte be a három évvel azelőtt a SZTE-n CCD kamerával a CHE 138 AB mellett talált új komponenst LAD 1 néven.
2003. június 8-án avattuk fel a veszprémi házam kertjében található Castor Csillagvizsgálót, amelyben a 250/3550-es Cassegrain reflektor kapott helyet. A műszer optikáját Berente Béla, míg a mechanikát Sári Pál készítette.